kwietnia 06, 2017

Oszczędzaj mądrze z Fortum Optimum #FortumOptimum #oszczedzamCieplo #oszczedzamMadrze #nowaTechonologia

Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?
Komfortowo czuć się we własnym mieszkaniu?
Dynamicznie dopasować temperaturę do zapotrzebowania?
Monitorować temperaturę?

Jeśli na część tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jest dla Ciebie rozwiązanie.
Firma Fortum wprowadziła na rynek usługę Fortum Optimum, która pozwala na:

mniejsze zużycie ciepła średnio o 10%,
możliwość monitorowania temperatury,
dopasowanie parametrów ogrzewania do prognozowanych
warunków atmosferycznych,

Usługa dostępna jest z myślą o współdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych, firmach i instytucjach korzystających z ciepła sieciowego (tzw. ogrzewanie miejskie)- najkorzystniej dla budynków powyżej 1500m2 powierzchnii. Czyli dla wszystkich tych, którym zależy na oszczędnościach, które idą w parze z komfortem.

Jako lokatorka z jednego z mieszkań, gdzie ogrzewanie jest rozliczane na podstawie ryczałtu, nie miałam możliwości samowolnego decydowania o współpracy z Fortum Optimum, dlatego przeprowadziłam rozmowę z zarządcą oraz pozostałymi lokatorami i…….udało się :)
Dzięki odbiornikowi, który jest ulokowany na ścianie budynku system odczytuje informacje dotyczące temperatury, porównuje je z lokalną prognoza pogody i w oparciu o charakterystykę budynku (kubaturę, ilość okien, grubość ścian itp.) oblicza zapotrzebowanie na ciepło.
Dzięki temu widzę znaczną różnice. Już nie muszę ‘meczę’ się w słoneczne dni w przegrzanym mieszkaniu, gdzie ciągle trzeba mieć otwarte okna, więc po czasie panuje nieprzyjemny chłód. Natomiast w chłodne dni, nie marznę i nie czekam, aż mieszkanie się nagrzeje. Zauważyłam też już niewielką różnice na rachunkach, ale w połączeniu z komfortem życia różnica robi się ogromna!

Ty też porozmawiaj ze swoim zarządca i zaproś go na stronę
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Patka&Misiek testują , Blogger